Vijf partijen door naar volgende fase voor nieuwe presentatieruimte op het Berlijnplein
Eerder dit jaar organiseerden de gemeente Utrecht en DePlaatsmaker een Open Call om een partij te vinden die de nieuwe presentatieruimte voor beeldende kunst en vormgeving op het Berlijnplein wil gaan invullen. Maar liefst 19 partijen dienden een visie in voor deze nieuw te bouwen ruimte.
Na een zorgvuldige beoordeling door een adviescommissie zijn 5 enthousiaste partijen geselecteerd om hun plannen deze zomer verder uit te werken:
Uncloud No Limits!
Art Castle
Kunsthal Kloof
Stichting OP&
Plein 09 (een nieuw initiatief van Oscar Larik en Amy Stenvert)
Met deze volgende stap komt de ontwikkeling van een nieuwe expositie- en presentatieruimte op het Berlijnplein weer een stukje dichterbij. De geselecteerde partijen werken de komende maanden hun ideeën verder uit. In januari 2027 wordt bekendgemaakt welke partij de subsidie ontvangt en de kans krijgt om deze nieuwe plek voor beeldende kunst en vormgeving werkelijkheid te maken.
